Zaręczyny za lajki

Już po samym tytule możecie domyśleć się o co tutaj chodzi. Dziś poruszę temat który ostatnio jest na "topie" mowa tutaj oczywiście o "zyskiwaniu dóbr" poprzez "challenge" które polegają na przekroczeniu wcześniej ustalonej ilości like"ów bądź komentarzy pod screenshotem rozmowy.
Pomysł narodził się dość niedawno i obecnie robi furorę w sieci, powiem wam iż jestem do tego nastawiona dość mało obiektywnie i poznacie moja subiektywna opinie na ten temat.
Sama idea była genialna, to dość nietypowy pomysł na reklamę jakiejś firmy bądź usługi przy czym niesamowicie popierałam pomysł na zasadzie "za tyle i tyle lików oraz tyle i tyle komentarzy przekażemy karmę/jedzenie tu i tam" niesamowicie humanitarny pomysł i o dziwo skutkujący! Przecież to wspaniałe ze można dać komuś coś, w ramach poświęcenia naszego czasu, warto tez zaznaczyć ze to mega pozytywna reklama dla 2 strony.
Niestety w dzisiejszych czasach ludzie starają się możliwie najbardziej ułatwiać sobie życie, często dajemy się nabrać na hasła "za darmo" "nic nie tracisz" a jak wiadomo to czysta manipulacja, takowym dowodem mogą być chociażby "darmowe iPhone" czy inne fejkowe konta na chociażby Facebooku.
Wracają do sedna ludzie szybko zauważyli drugą stronę takich "challengow" czyli "zysk" bo przecież dzieci z domów dziecka dostają za DARMO zabawki na przykład. To czemu nie spróbować?!
No i tutaj przechodzimy do niestety najbardziej negatywnej strony takich wyzwań toteż określiła bym to "zła strona" bo ludzie teraz próbują zyskiwać coś dla siebie za owe like czy komentarze..
Lajki za nie pójście do szkoły,  lotto ma dać złotówkę za jedno polubienie, karnet na basen czy makijaż za darmo. Ludziom już się chyba faktycznie w głowach poprzewracało. Inni ciężko pracują na to aby cokolwiek mieć, a tu nagle za telefon wystarczy wybłagać kilka polubień i jest!
A co lepsze? Teraz nawet ktoś jest w stanie oświadczyć się nam poprzez taką zabawę. Gdzie satysfakcja tego, że dziewczyna chce za Ciebie wyjść?
Na samym początku był to naprawdę szlachetny gest, jednak teraz to zwykły ''rynek żuli''.
Z tego co słyszałam - większość tego jest w ogóle nie realizowana po wykonaniu zadania. Więc chyba czas przestać się łudzić i zapracować sobie na to, aby coś dostać. Bo w życiu rzadko kiedy jest coś za darmo. :)
Swetry bonprix
Bluzki bonprix
Szary sweterek - Sinsay.pl
Buty - megabuty.pl
Sponsorowane przez Women Fashion Trend 2020