święta - czas wybaczania?

Święta - czas wybaczania?

Słyszeliście o czymś takim jak to, że czas przedświąteczny jest czasem wybaczania? Ostatnio gdzieś o tym przeczytałam i zaczęłam się zastanawiać.
No tak, święta to czas przygotowań, rodzinnej atmosfery, niesienie pomocy innym, wzajemne obdarowywanie się, ale nie tylko prezentami. Czy jest też to czas wybaczania błędów, zmarnowanych szans?
Kiedy są święta, czasami łatwiej rozwiązać sytuację, bo chyba nikt nie chciałby siedzieć przy stole, spotykać się z kimś w nieprzyjemnej atmosferze. Wiedząc, że między nim a inną osobą sytuacja nie jest za ciekawa. Właśnie w ten świąteczny czas myślimy więcej o innych niż o sobie (szkoda, że niektórzy tylko wtedy).
Czasami, jeśli w rodzinie są niewielkie kłótnie i sprzeczki lepiej je załagodzić i dać drugą szansę, aby przy tym wszystkim nie ranić siebie a przede wszystkim swoich najbliższych.
Jednak tutaj nie chodzi też o rodzinę. Przyjaciele, związki czy nawet uczeń z nauczycielem. Czasami lepiej wyciągnąć dłoń i spędzić te święta z myślą, że zrobiliśmy coś dobrego.
Bywa tak, że nie każdy zasługuję na taką szansę. Może dlatego, że tych błędów było tak dużo, że po prostu się nie da? Przecież jeśli ktoś popełnił raz, drugi, trzeci...dziesiąty podobny błąd do wcześniejszego to po prostu nie wyciągnął z tego wszystkiego wniosków.
Wtedy trzeba się naprawdę dobrze zastanowić. Nie możemy kierować się tylko tym, że ktoś powiedział: '' święta to czas, aby komuś wybaczyć '', ale ile razy można robić to samo?
To niekończący się ciąg takich wydarzeń. Chyba nikt nie chce cierpieć. Jest to odpowiedni moment aby wszystko przemyśleć, ułożyć i podjąć odpowiednią decyzję. Oczywiście na wszystko potrzeba czasu. Lepiej zrobić coś porządnie, ale poświęcić na to troszkę więcej uwagi. Najlepiej zebrać wszystkie myśli i wtedy zdecydować.
Jeżeli już mowa o świętach to przypominam o konkursie: tutaj
A jeśli chcesz mi sprawić radość to poklikaj w linki, przy okazji możesz podać cenę. Będzie to brane pod uwagę, kiedy będę przeglądać blogi do zakładki w pasku u góry. :)
Czy warto zrobić sobie tatuaż? 
Myślisz o tatuażu? Chciałabyś sobie go zrobić? Zastanawiasz się czy bardzo boli? Polecam przeczytać ten post, naprawdę sporo można się dowiedzieć. Nawet jeśli teraz jeszcze nie chcecie, ale takie informacje mogą wam się przydać. Post bardzo interesujący.
Link do posta KLIK świąteczny poradnik prezentowy
-  Nie macie jeszcze pomysłu na prezent świąteczny dla swoich bliskich? U mnie jeszcze taki post się pojawi, ale niektórzy chcą zakupić coś wcześniej, w takim razie polecam zajrzeć tutaj: